Alates 1. märtsist on avatud kohaliku omaalgatuse programmi kevadvoor, millega soovitakse kaasa aidata tugevate ja initsiatiivikate kogukondade tekkimisele.

„Eestis on palju hakkajaid inimesi, kes on koondunud mõne ühenduse ümber,“ ütles riigihalduse minister Jaak Aab. „Seda ikka selleks, et muuta oma kodukohas midagi paremaks. Kokkuhoidval ja üksteist toetaval kogukonnal on meeldiva elukeskkonna kujunemisel väga suur roll. Igal juhul tuleb riigil omaalgatusi toetada ja seda tehakse läbi erinevate programmide. Üks nendest programmidest on KOP ehk kohaliku omaalgatuse programm, mille kevadvooru just avasime.“

Programmist toetatakse tegevusi, mis aitavad kogukonna identiteeti tugevdada ja tõhustada omavahelist koostööd. Samuti tegevusi, millega panustatakse kogukonnaliikmete teadmiste ja oskuste arendamisse. Toetust antakse ka kohalikele elanikele vajalike teenuste pakkumiseks ja ühistegevust soodustavate avalikus kasutuses olevate objektide rajamiseks ning arendamiseks.

Näiteks on kohaliku omaalgatuse programmist 2019. aastal toetatud mänguväljakute ning külaplatside rajamist, koolituste, õpitubade ja külapäevade korraldamist ning kogukondade ühistegevuse tarbeks vajaliku inventari soetamist.

Toetust saavad taotleda avalikes huvides tegutsevad mittetulundusühingud ja sihtasutused, milles ei osale liikmena kohalik omavalitsus ega riik. Samuti ei tohi selle liikmetest äriühingud moodusta rohkem kui poole. Maksimaalne toetussumma esitatud projekti kohta on olenevalt tegevusest kuni 4000 eurot. Omafinantseering peab olema vähemalt 10% projekti kogumaksumusest.

2020. aastal jagatakse toetusteks üle Eesti 1 169 841 eurot, mis eraldatakse kokku kahes voorus (kevad- ja sügisvoorus).

Maksimaalne toetussumma meetmesse 1 esitatud projekti kohta on 2500 eurot ja meetmesse 2 esitatud projekti kohta on 4000 eurot. Omafinantseeringu minimaalne määr on 10% projekti kogumaksumusest. Omafinantseering peab olema rahaline.

Taotlusi saab esitada e-posti teel. Taotluste esitamise tähtaeg on 1. aprill 2020 kell 16.30. Taotlused esitatakse digiallkirjastatult taotleja asukohajärgsele maakondlikule arendusorganisatsioonile.

Järva maakonnas: MTÜ Järvamaa Omavalitsuste Liit.

Alates 2018. aastast koordineerib programmi maakondlikult Järvamaa Omavalitsuste Liit. Taotlused esitatakse e-posti aadress kop[at]jarva.ee.

Taotluste menetlemine, nõustamine, komisjoni töö korraldamine ja aruandlusega tegelemine on delegeeritud sihtasutusele Järvamaa Arenduskeskus. KOP tehniline menetleja on Triin Tippi, tel. 520 7938, e-post triintippi@gmail.com.

Kevadvooru  infopäev toimub Paide muusika- ja teatrimaja õppeklassis 114 teisipäeval, 10. märtsil kell 16.00-17.30. 

Programmi määrusega saab tutvuda siin.

Allikas: Rahandusministeerium

 

2020. aasta kevadvooru vormid:

  1. KOP20-Meede2_SISUaruanne
  2. KOP20-Meede2_KULUaruanne
  3. KOP20-Meede2_Eelarve_vorm
  4. KOP20-Meede1_SISUaruanne
  5. KOP20-Meede1_KULUaruanne
  6. KOP20-Meede1_Eelarve_vorm
  7. KOP-2020-M2-taotlusvorm
  8. KOP-2020-M1-taotlusvorm
  9. Hindamismetoodika